Facebook Twitter LinkedIn Instagram YouTube

Relacje inwestorskie
Podstawowe informacje o spółce


Ovid Works to niezależne studio z Warszawy, które tworzy dopracowane pod względem jakości gry premium. Zostało założone w 2015 r. przez pasjonatów gamingu, którzy chcieli połączyć tradycyjne opowiadanie historii z interaktywną rozgrywką. Ovid Works w swojej twórczości inspiruje się tematami zaczerpniętymi z różnych źródeł kultury i rozrywki, takimi jak książki, filmy, wydarzenia.


Misja studia


Fundamentem działalności studia Ovid Works jest tworzenie gier, które opowiadają niebanalną historię i angażują gracza emocjonalnie. Wynika to z zamiłowania założycieli Ovid Works do literatury oraz gier. Gracz powinien decydować pomiędzy graniem w grę od studia a innymi rozrywkami, takimi jak: oglądanie filmu, serialu, słuchanie muzyki, czy też wizyta w teatrze. Dodatkowo rozgrywka w grę musi stanowić wyzwanie, któremu sprostanie wymaga zaangażowania i umiejętności.


Nasze gry


Interkosmos
Gra „Interkosmos” zrealizowana przez studio Ovid Works to wymagająca mini-gra w wirtualnej rzeczywistości, opowiadająca komediową historię astronauty, pełną zwrotów akcji, międzynarodowych intryg i zimnowojennych absurdów. „Interkosmos” to symulator z elementami survivalowymi. Gracz musi poprowadzić swoją w pełni interaktywną kapsułę Zvezda do bezpiecznego lądowania, korzystając z pomocy NASA i Roskosmosu. Gracz w trakcie lotu otrzymujemy odpowiednie instrukcje (zarówno od Rosjan jak i NASA). Niemniej większość czynności musi wykonać sam, z przystosowaniem się do nowych warunków włącznie. Gra jest inspirowana technologią kosmiczną z 1970 roku, w której każdy przełącznik, manometr i mechaniczny bit może mieć znaczenie dla przetrwania gracza-astronauty w powrocie na ziemię. 

„Interkosmos” otrzymał bardzo wysoką średnią ocen na platformie Steam: 92% pozytywnych komentarzy. Sama gra trafiła do szerokiego, jeśli chodzi o rynek VR, grona odbiorców, tj. do 9909 użytkowników, z których część stanowili youtuberzy, przedstawiciele prasy, nabywcy wybranego modelu laptopa przeznaczonego do VR z nowym procesorem marki Intel, które otrzymały kod do gry „Interkosmos”.

Gra „Interkosmos” została wydana 25 kwietnia 2017 r. Gra zadebiutowała na komputerach PC na HTC Vive i Oculus Rift. Obecnie jest dostępna do zakupu na platformie Steam.

Metamorphosis
„Metamorphosis” to gra, która opiera swój scenariusz na dziwnej i urzekającej powieści Franza Kafki pod tytułem „Przemiana”. „Metamorphosis” jest pierwszoosobową grą, w której akcja odbywa się w pięknych wnętrzach Pragi w latach 20. XX wieku. Gracz w „Metamorphosis”, podobnie jak w powieści Kafki wciela w rolę robaka, na którego czekają niebezpieczeństwa ze strony krwiożerczego chrząszcza, bezlitosnych zwierząt domowych i olbrzymich ludzi. Gra w surrealistyczny sposób rozwija książkową narrację Kafki, jednocześnie dając graczowi dawkę typowo growych elementów, takich jak zagadki środowiskowe, wyzwania sprawnościowe czy odkrywanie alternatywnych dróg ucieczki.


Plan wydawniczy


2017 – Interkosmos
2020 – Metamorphosis
2021 – Falling Star
2021 – gra multiplayer – inspirowana grą planszową Nemesis, we współpracy z Awaken Realms


Władze Spółki

Zarząd

Jacek Dębowski, Prezes Zarządu 
Jacek Dębowski w 2009 r. ukończył studia na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, na kierunku  Electronics and Telecommunication – IT Systems, uzyskując tytuł magistra inżyniera. W latach 2011 – 2012 r. odbył studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie sprzedażą i wartością klienta organizowanych przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Współzałożyciel Ovid Works.

Posiada ponad 10 – letnie doświadczenie w zarządzaniu projektami branży high-tech i gier wideo w zespołach składających się do 30 osób. Posiada doświadczenie w opracowywaniu i wdrażaniu strategii zarówno dla rozwiązań biznesowych, jak i wdrożeń systemowych. Od 2015 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu i zarządza pracami działu R&D. Przykłady wiodących projektów badawczo-rozwojowych: opracowanie modelu ofertowania u operatora telefonii komórkowej; zaprojektowanie i wdrożenie mechanizmów bezpieczeństwa informacji u największego operatora telekomunikacyjnego w Polsce; zaprojektowanie platformy wymiany informacji i optymalizacji kosztów (kraje UE) dla producenta sprzętu medycznego. W latach 2008-2016 sprawował funkcję Business Strategy Consultant  (wcześniej Technology Analyst) w Accenture.

Jacek Chojecki, Wiceprezes Zarządu
Jacek Chojecki jest współzałożycielem studia Ovid Works. Posiada bogate doświadczenie w pracy z narracją i opowiadaniem historii oraz ponad 8-letnie doświadczenie w reżyserii filmowej i instalacjach wideo. Wybrane scenariusze, reżyseria filmów i instalacji filmowych – „Mora: Take 1” (2014) – eksperymentalna instalacja filmowa na Międzynarodowym Biennale Architektury w Wenecji (Venice Biennale of Architecture) – „Rabbitz” (2013), scenariusz i reżyseria, 30 min, produkcja: HEAD, Elefant Films , RTS) – Filmy w stałej ekspozycji w Europejskim Centrum Solidarności (2013-2014). Doświadczenie w najnowszej produkcji i asystent reżysera w filmach – „Zaćma” – reż. Ryszard Bugajski – „Generał zero” – reż. Ryszard Bugajski – „Drill, Baby Drill” – reż. Lech Kowalski. Od 2015 roku pracuje jako Game Director w Ovid Works i kieruje pracami działu R&D.

Rada Nadzorcza
Małgorzata Sajkiewicz, Przewodnicząca Rady Nadzorczej
Łukasz Rosiński, Członek Rady Nadzorczej
Tomasz Sielicki, Członek Rady Nadzorczej
Konrad Hachulski, Członek Rady Nadzorczej
Krzysztof Ludwiniak, Członek Rady Nadzorczej


Dokumenty korporacyjne


Statut Ovid Works S.A.
Odpis KRS Ovid Works S.A.
Prezentacja inwestorska


Dokument informacyjny


Ovid Works S.A.- dokument informacyjny


Raporty ESPI


[11.2020] II wezwanie
[10.2020] Zmiana stanu posiadania
* Załącznik. Zmiana stanu posiadania
[9.2020] I wezwanie
[8.2020] Otrzymanie zaliczki w ramach projektu realizowanego w związku z konkursem GameINN 3
[7.2020] Otrzymanie ostatniej płatności GameINN 2
[6.2020]_Otrzymanie zawiadomienia od osoby zobowiazanej
* Załącznik-Zawiadomienie
[5.2020] Otrzymanie zawiadomienia od osoby zobowiązanej
* Załącznik. Zmiana stanu posiadania
[4.2020] Zmiana stanu posiadania
* Załącznik. Zmiana stanu posiadania
[3.2020] Otrzymanie zawiadomienia od osoby zobowiązanej
* PowiadomienieOvid.7sie20
[2.2020] Ustalenie daty premiery gry “Metamorphosis”
[1.2020] Przydzielenie dostępu do systemu ESPI


Raporty EBI


[8.2020] Kolejne objęcie akcji serii B
[7.2020] II wezwanie
[6.2020] Kolejne objęcie akcji serii B
[5.2020] I wezwanie
[4.2020] Objęcie akcji serii B
[3.2020] Raport okresowy Emitenta za II kwartał 2020 r.
* Raport OW za II kwartał 2020
[2.2020] Harmonogram publikacji raportów okresowych w roku 2020
* Harmonogram publikacji raportów okresowych w roku 2020
[1.2020] Oświadczenie w sprawie przestrzegania ładu korporacyjnego
* Załącznik – 20200730_Ovid_Oświadczenie w sprawie przestrzegania ładu korporacyjnego


Dematerializacja – ogłoszenia spółki 


II wezwanie
I wezwanie

Walne Zgromadzenia


Zwołanie Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Ovid Works S.A. na dzień 3 lipca 2020 rok


Dywidenda


Zarząd Ovid Works nie planuje wypłaty dywidendy w najbliższych latach. Wypracowany zysk Spółki zostanie przeznaczony na kapitał zapasowy.


Otoczenie rynkowe

Według firmy badawczej Newzoo wartość branży gier w 2019 r. wyniesie 152,1 mld USD. Z kolei według prognoz w 2020 r. gracze ze wszystkich platform mają wygenerować́ przychód o wartości 164,6 mld USD, z czego za ponad 50% tej kwoty przypadnie segmentowi gier PC i konsolom. Według ekspertów rynek gier w latach 2018-2022 będzie się rozwijał w tempie 9,6% rocznie.

Według prognoz łączny dochód ze sprzedaży oprogramowania i sprzętu VR w 2020 r. ma wynieść 37,7 mld USD, w tym 17,8 mld USD wartości sprzedaży samych urządzeń. Rynek VR wciąż jest młodą, dynamicznie rosnącą niszą rynkową. Charakteryzuje się ona relatywnie niską konkurencją i dynamicznie powiększającą się bazą sprzętu. 

Ovid Works jest dynamicznie rosnącą spółką rokrocznie zwiększającą swoje przychody i wartość. Studio dywersyfikuje swoją działalność poprzez wydawanie gier dostępnych na różne platformy, w tym VR.


Dane finansowe


Kontakt – relacje inwestorskie


ir@ovidworks.com
p.strzyzewski@innervalue.pl


Autoryzowany Doradca
Kancelaria Adwokacka Kramer i Wspólnicy sp. j.
ul. Mokotowska 51/53 lok. 1, 00-542 Warszawa
Tel + 48 39 950 15 83
E-mail: biuro@kwlaw.pl

Animator Rynku
Dom Maklerski BDM S.A.
ul. Stojałowskiego
43-300 Bielsko-Biała
Tel +48 33 812 84 40
Fax +48 33 812 84 42


Kontakt

Sekretariat spółki czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10-14
Tel +48 662-478-920

Ovid Works S.A.
ul. Dobra 4 m.10
00-388 Warszawa 
Polska
contact@ovidworks.com

NIP 701-05-40-701 
REGON 363541909